دانستنی ها
شنبه 28 مهر 1397 روز جهانی غذا

             ((رفتار ما آینده را می سازد تلاش برای دنیای بدون گرسنگی تا 2030))

 

 

غذا فقط یک منبع تغذیه ای به شمار نمی آید بلکه در تمام جوامع نقش های متعدی داشته وبه طور عمیقی در تمام جنبه  های اقتصادی اجتماعی و مذهبی زندگی روزمره ریشه دارد .غذا یک بخش اساسی از روشی است که هر جامعه ای براساس آن خودش را سازماندهی می کند .واز آن طریق دیدگاه ما نسبت به جهانی که در آن قرار گرفته ایم مشخص می شود .غذا می تواند به عنوان نهادی برای نشان دادن هویت گروه مورد استفاده قرار گیرد .

یک برنامه غذایی متعادل باید شامل غذاهایی باشد که علاوه بر رفع گرسنگی مقدار لازم وکافی از هریک از مواد غذایی و مغذی برای وصول به تندرستی کامل را در برداشته باشد وهمچنین نیازمندی های تغذیه ای فرد را تامین کند .

 .امروزه بخش عمده ای از درآمد خانواده  صرف تامین غذا می شود ،بنابراین نقش برنامه ریزی غذا در خانواده برای تنظیم یک برنامه  غذایی متعادل و متنوع بسیار مهم است .دراین خصوص توجه به پیشنهادهای زیر مفید است :

1- خرید از تعاونی ها با صرفه تر و ارزان تر است .

2-مواد غذایی گران تر به معنی داشتن مواد مغذی بیشتر نیست .مثلا زرد آلویا سیب ریز اگرچه از نظر قیمت با انواع درشت آنها فرق دارد ولی ارزش تغذیه ای یکسانی دارد .

3- با کاشتن سبزی در منزل می توانید سبزی های ارزان و تازه در دسترس خانواده قرار دهید .

4-نگهداری مرغ و خروس می تواند به خانواده ها گوشت و تخم مرغ کمک کند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 251453
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18918453 تعداد بازديد زيرپورتال: 518245 اين زيرپورتال امروز: 550 سایت در امروز: 4805 اين صفحه امروز: 139